Powrót do strony głównej

Wykaz haseł


NAUCZANIE PAPIEŻA FRANCISZKA

RADOŚĆ

Maryja przyczyną naszej radości


Papież Franciszek często przypomina powody, dla których chrześcijanin powinien żyć w radości. Zalicza do nich przede wszystkim Boga, ale także - Maryję

Oprócz Boga źródłem radości chrześcijanina jest Maryja

Chrześcijanin może się radować, bo ma dobrego kochającego Ojca, samego Boga; bo Jezus, który pokonał grzech i śmierć, przebywa z nami. Dobry Bóg dał nam jeszcze jedną wielką przyczynę naszej radości: Maryję-Matkę. Dlatego – mówi Papież - chrześcijanin „jest radosny, nigdy nie jest smutny. Jest z nami Bóg. Mamy Matkę, która zawsze oręduje za życiem swoich dzieci, za nami, jak królowa Estera w pierwszym czytaniu (por. Est 5, 3). Jezus pokazał nam, że oblicze Boga jest obliczem Ojca, który nas miłuje. Grzech i śmierć zostały pokonane. Chrześcijanin nie może być pesymistą! Nie wygląda jak ktoś, kto wydaje się być nieustannie w żałobie. Jeśli jesteśmy naprawdę zakochani w Chrystusie i czujemy, jak bardzo On nas kocha, to nasze serce "rozpali się" tak wielką radością, że udzieli się ona tym, którzy żyją blisko nas.” (Aparecida 24.07.2013)

Kościół puka do domu Matki

„Kościół, gdy szuka Chrystusa, zawsze puka do domu Matki i prosi: "Ukaż nam Jezusa". To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami. I właśnie dlatego Kościół wyrusza na misję, zawsze idąc za Maryją.” (Aparecida 24.07.2013)

„Dzisiaj, myśląc o Światowym Dniu Młodzieży, który jest motywem mojego przyjazdu do Brazylii, ja także przybywam, aby pukać do drzwi domu Maryi - która miłowała i wychowywała Jezusa - prosząc, żeby pomagała nam wszystkim: pasterzom ludu Bożego, rodzicom i wychowawcom, w przekazywaniu naszej młodzieży tych wartości, które uczynią ją twórcami narodu i świata bardziej sprawiedliwego, solidarnego i braterskiego.” (Aparecida 24.07.2013)

„Drodzy przyjaciele, przybyliśmy, aby zapukać do drzwi domu Maryi. Ona nam otworzyła, pozwoliła nam wejść i ukazuje nam swego Syna. Teraz Ona nas prosi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2, 5). Tak, nasza Matko, zobowiązujemy się czynić to, co powie nam Jezus! I będziemy to czynić z nadzieją, ufni, że Bóg nas zadziwi, i pełni radości. Niech się tak stanie.” (Aparecida 24.07.2013)


 

(Redakcja artykułu: 7 sierpnia 2013, ks. Michał Kaszowski)

 Powrót do strony głównej

Wykaz haseł